Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

masz pytanie
zadzwoń

+48 693 345 082

Blog

okna

O czym nam mówi współczynnik Uw okna?

Energooszczędność jest obecnie niezwykle ważnym kryterium, którym kierują się inwestorzy podczas budowania danej nieruchomości. Chodzi tu między innymi o jej termoizolacyjność, która przekłada się na niższe wydatki za ogrzewanie. Warto więc wiedzieć, czym jest współczynnik Uw okna oraz jakie ma znaczenie dla budynku.

Czytaj więcej

okna pcv

Dlaczego okna z PCV cieszą się dużą popularnością?

Budowa każdej nieruchomości wiąże się z zakupem odpowiednich okien. Okazuje się, że wśród inwestorów wybór najczęściej pada na te wykonane z PCV. Dotyczy to różnego rodzaju budynków, tj. mieszkalnych, przemysłowych czy też użyteczności publicznej.

Czytaj więcej

stolarka okienna

Jaka stolarka otworowa najlepiej chroni przed ogniem?

Stolarka otworowa to nic innego jak zbiorcze pojęcie określające stolarkę okienną oraz drzwiową. Nie podlega wątpliwości, że jest ona niezbędnym elementem każdej nieruchomości. Musi znaleźć się zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i przemysłowych, biurowych czy użyteczności publicznej. W każdym przypadku musi wykazywać się funkcjonalnością oraz wytrzymałością na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.

Czytaj więcej

brama garażowa

Sposoby otwierania bram garażowych

Wybór odpowiedniej bramy garażowej do budynku powinien być dobrze przemyślany. Dotyczy to w szczególności domów mieszkalnych. Pamiętaj, że będziesz korzystał z niej każdego dnia, dlatego warto zadbać o jej funkcjonalność. Jednym z najważniejszych elementów jest oczywiście sposób otwierania bramy, który powinien być dostosowany zarówno do oczekiwań użytkowników, jak i cech szczególnych nieruchomości oraz jej otoczenia.

Czytaj więcej

okna na poddaszu

Jak dobrać okna na poddasze?

Projektowanie finalnego wyglądu poddasza wymaga nieco więcej uwagi. Kluczowy okazuje się dobór odpowiednich okien. Należy mieć na uwadze, że jest to pomieszczenie, w którym z wiadomych względów nie dociera tak duża ilość światła, jak standardowo. Okna są więc niezwykle istotnym elementem każdego poddasza. Chodzi tu nie tylko o ich rozmieszczenie, ale także sam rodzaj.

Czytaj więcej

żaluzje

Wybór osłon okiennych - rolety czy żaluzje?

Osłony okienne to niezbędny element każdej nieruchomości. Mowa tu jednak nie tylko o ich wersji wewnętrznej, ale także zewnętrznej. Wśród inwestorów najczęściej pojawia się dylemat pomiędzy roletami a żaluzjami. Sprawdźmy więc, która możliwość okaże się korzystniejsza.

Czytaj więcej

okna

Na co zwracać uwagę, kupując stolarkę okienną z PCV?

Okna z PCV stanowią zdecydowanie najczęstszy wybór wśród inwestorów. Wynika to przede wszystkim z ich atrakcyjnej ceny oraz dobrej jakości, która pozwala na bezproblemowe użytkowanie przez długie lata. Warto jednak odpowiednio przemyśleć ich zakup. Sprawdź, na co musisz koniecznie zwrócić uwagę oraz jakie parametry okażą się kluczowe.

Czytaj więcej

okna aluminiowe

Czym wyróżniają się okna aluminiowe?

Mimo że jeszcze do niedawna okna aluminiowe stanowiły mniejszość, dziś zdecydowanie należą do jednego z najpopularniejszych rodzajów stolarki okiennej. Okazuje się, że można je obecnie spotkać niemal na każdym kroku, a niektórych przypadkach wręcz nie mają sobie równych. Zastanawiasz się nad ich zakupem? Ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Czytaj więcej

profil okienny

Jak zbudowany jest profil okienny PCV?

Znajomość budowy profilu okiennego PCV pozwala lepiej zapoznać się z jego cechami szczególnymi. Gdy przybliżysz sobie ową konstrukcję, sam będziesz w stanie ocenić, czy dane okno spełni Twoje oczekiwania pod względem ogólnej jakości oraz termoizolacyjności. Jak jest więc zbudowany profil okienny PCV?

Czytaj więcej

rodzaje okien

Drewniane, aluminiowe czy z PCV - jakie okna wybrać?

Wybór odpowiednich okien to jeden z niezbędnych etapów wykończania wnętrza. Obecnie dostępnych jest kilka możliwości, dlatego sprawne podjęcie decyzji może nie być tak proste, jak się wydaje.

Czytaj więcej