Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

masz pytanie
zadzwoń

+48 693 345 082

Czym wyróżniają się okna aluminiowe?

Mimo że jeszcze do niedawna okna aluminiowe stanowiły mniejszość, dziś zdecydowanie należą do jednego z najpopularniejszych rodzajów stolarki okiennej. Okazuje się, że można je obecnie spotkać niemal na każdym kroku, a niektórych przypadkach wręcz nie mają sobie równych. Zastanawiasz się nad ich zakupem? Ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Charakterystyka okien aluminiowych

Od wielu lat najchętniej wybieranym stylem jest design nowoczesny. Jego popularność wymusiła na producentach okien stworzenie takiego produktu, który wpisze się w główne założenia nurtu modernistycznego. Wynika to z faktu, że okna drewniane czy plastikowe nie zawsze pasowały do tego typu aranżacji.

Jako producent stolarki aluminiowej chcemy zwrócić uwagę szczególnie na jej wytrzymałość. To materiał wysoce odporny na działanie czynników zewnętrznych, któremu niestraszne są gwałtowne zmiany temperatur, korozja, wilgoć czy promieniowanie UV. Aluminium jest zarazem lekkie, przez co nie napiera na konstrukcję, a to w konsekwencji przekłada się na dłuższą żywotność ram.

Warto także zaznaczyć, że okna aluminiowe wyróżniają się świetną termoizolacyjnością. Przy zastosowaniu dodatkowych systemów izolacyjnych niezawodnie utrzymują ciepło zimą, zaś latem oferują przyjemny chłód wewnątrz budynku. Przekłada się to oczywiście na koszty ogrzewania nieruchomości, dlatego ten rodzaj okien okaże się niezawodny w przypadku budowy domów energooszczędnych.

Kiedy warto zdecydować się na okna aluminiowe?

Okna aluminiowe są niezawodne w przypadku budynków zaprojektowanych w stylu nowoczesnym. Tego typu nieruchomości posiadają z reguły duże przeszklenia, bardzo często rogowe, a także tzw. ogrody zimowe. Okazuje się, że wówczas jedyną możliwością jest zastosowanie stolarki aluminiowej, ponieważ gwarantuje ona konkurencyjną stabilność.

Tego typu okna są świetną propozycją dla osób, które cenią sobie minimalizm. Ich stylistyka utrzymana jest najczęściej w prostym nurcie, dzięki czemu nie dominują wystroju wnętrza. Jednocześnie są na tyle uniwersalne, że sprawdzą się także w pomieszczeniach urządzonych w innych stylach, np. klasycznym, rustykalnym czy skandynawskim.