Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

masz pytanie
zadzwoń

+48 693 345 082

Drewno i aluminium w konstrukcjach okien - połączenie doskonałe?

Okna drewniano-aluminiowe to względnie nowa propozycja, która z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Inwestorzy decydują się na ich zakup w szczególności z tego powodu, że łączą one w sobie najważniejsze walory obu tych materiałów.

Jak zbudowane są okna drewniano-aluminiowe?

Wybór odpowiednich okien elewacyjnych nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać. Można powiedzieć, że determinują one poniekąd późniejszy wystrój wnętrza. Nie podlega bowiem wątpliwości, że drewno kojarzy nam się raczej z tradycyjnym, klasycznym wystrojem. Aluminium zaś wpisuje się w główne założenia stylu nowoczesnego i jego pochodnych.

Okna drewniano-aluminiowe łączą w sobie oba te style. Ich profile wykonane są z drewna, zaś z zewnętrznej strony posiadają nakładkę aluminiową. Jest to rozwiązanie korzystne nie tylko ze względu na dużą swobodę późniejszego urządzania wnętrza, ale także użytkowania okien. Taka hybryda łączy w sobie bowiem kluczowe cechy obu tych materiałów, dzięki czemu staje się konkurencyjnym produktem na rynku.

Na czym polega fenomen okien drewniano-aluminiowych?

Nie podlega wątpliwości, że to właśnie zewnętrzna strona okien jest najbardziej narażona na różnorodne zniszczenia. Drewno, mimo niezaprzeczalnego uroku, jest podatne na wilgoć oraz zmiany temperatur. Dzięki aluminiowej nakładce staje się ono odporne m.in. na promieniowanie UV czy trudne warunki atmosferyczne. W konsekwencji nie wymagają konserwacji, czyli regularnego malowania oraz stosowania środków pielęgnacyjnych.

Drewno we wnętrzu dodaje pomieszczeniu elegancji oraz klasy. To właśnie naturalne materiały są najbardziej pożądanymi na rynku. Decydując się na okna drewniano-aluminiowe możesz cieszyć się zarówno ich pięknem, jak i zaskakującą wytrzymałością. Na uwagę zasługuje również ich wysoka izolacja akustyczna oraz cieplna. Połączenie drewna i aluminium to nowoczesne wykorzystanie dwóch najpopularniejszych materiałów w stolarce okiennej, które gwarantują zarówno estetykę, jak i trwałość.