Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

masz pytanie
zadzwoń

+48 693 345 082

Jak zbudowany jest profil okienny PCV?

Znajomość budowy profilu okiennego PCV pozwala lepiej zapoznać się z jego cechami szczególnymi. Gdy przybliżysz sobie ową konstrukcję, sam będziesz w stanie ocenić, czy dane okno spełni Twoje oczekiwania pod względem ogólnej jakości oraz termoizolacyjności. Jak jest więc zbudowany profil okienny PCV?

Budowa profilu okiennego PCV

Na samym początku warto wspomnieć, czym w ogóle jest profil okienny. Najprościej mówiąc, jest to konstrukcja, która podtrzymuje szybę. Nie należy zapominać, że to szczególnie istotny element budowy okna. To od jego jakości zależy, jak wysoką termoizolacyjnością wykaże się zamontowane już okno.

Profile okienne składają się z komór. Ich liczba może różnić się pomiędzy poszczególnymi producentami stolarki okiennej PCV. Warto pamiętać, że im więcej komór posiada profil, tym okno lepiej utrzymuje ciepło. Współcześnie mało kiedy produkuje się okna PCV o mniejszej liczbie komór niż pięć. Można powiedzieć, że jest to niejako standardem. Zdecydowanie najczęściej można spotkać profile pięcio- oraz sześciokomorowe. Warto także zwrócić uwagę na głębokość komór, która również przekłada się na izolację ciepła. Należy więc sięgać po ich jak najgłębsze rodzaje.

W profilu okiennym znajduje się także kształtownik, odpowiadający za stabilizację całej konstrukcji. Wykonywany jest najczęściej z następujących materiałów:

  • włókno poliestrowo-szklane wraz z pianką poliuretanową,
  • stal ocynkowana.

Jak wybrać okna PCV?

Nie podlega wątpliwości, że okna PCV cieszą się największą popularnością. Obecnie istnieje wielu producentów specjalizujących się w tego typu stolarce, dlatego postanowiliśmy wybrać tych, którzy cieszą się największym uznaniem. Na naszej stronie znajdziesz okna takich marek jak Rehau, Veka, Gealan czy Aluplast. Ich okna oferują wyjątkową trwałość oraz termoizolacyjność, a przy tym zachowują niepowtarzalną estetykę. Zachęcamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą. Wspólnie wykończymy Twoją nieruchomość.