Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

masz pytanie
zadzwoń

+48 693 345 082

Wybór osłon okiennych - rolety czy żaluzje?

Osłony okienne to niezbędny element każdej nieruchomości. Mowa tu jednak nie tylko o ich wersji wewnętrznej, ale także zewnętrznej. Wśród inwestorów najczęściej pojawia się dylemat pomiędzy roletami a żaluzjami. Sprawdźmy więc, która możliwość okaże się korzystniejsza.

Zewnętrzne i wewnętrzne osłony okienne – rolety czy żaluzje?

Na wstępie należy jeszcze raz podkreślić, że wyróżniamy osłony okienne wewnętrzne oraz zewnętrzne. Pierwsze z nich pełnią w szczególności funkcję ozdobną, dlatego ich wybór jest ściśle powiązany z indywidualnymi preferencjami zainteresowanego. Będą one bowiem zdobić wystrój wnętrza oraz samych okien. W tym przypadku nie ma więc dobrych ani złych decyzji. Zarówno rolety, jak i żaluzje mogą okazać się trafnym zakupem.

Nieco inaczej jest w przypadku osłon okiennych zewnętrznych. Ich walory estetyczne schodzą nieco na dalszy plan, dlatego warto odpowiednio przemyśleć ich wybór. Chodzi tu bowiem zupełnie o inne funkcje, które będą musiały pełnić w toku użytkowania nieruchomości.

Rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe?

W Nowym Targu rolety zewnętrzne stanowią zdecydowaną większość. Ich kluczową zaletą jest konkurencyjna ochrona przed chłodem podczas zimy oraz gorącem w czasie lata. Oprócz tego wykazują właściwości dźwiękoszczelne, zapobiegając nadmiernemu przedostawaniu się hałasu do wnętrza nieruchomości. Co więcej, świetnie zaciemniają pomieszczenie, tworząc w nim całkowity mrok lub półmrok. Są zarazem niezwykle uniwersalne, ponieważ ich design wkomponowuje się w najróżniejsze style architektoniczne. Będą pasować więc zarówno do budynków klasycznych, jak i nowoczesnych.

Drugim popularnym wyborem okazują się żaluzje fasadowe. Są one komfortowe w użytkowaniu, ponieważ pozwalają na swobodne dostosowanie poziomu przedostawania się światła do pomieszczenia. Niestety nie chronią już tak dobrze przed przedostawaniem się chłodu, gorąca oraz hałasów. Ze względu na ich specyficzną budowę, z reguły wpasowują się jedynie w nieruchomości w stylu nowoczesnym.