Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

masz pytanie
zadzwoń

+48 693 345 082

Drewniane, aluminiowe czy z PCV - jakie okna wybrać?

Wybór odpowiednich okien to jeden z niezbędnych etapów wykończania wnętrza. Obecnie dostępnych jest kilka możliwości, dlatego sprawne podjęcie decyzji może nie być tak proste, jak się wydaje.

Jakie okna najlepiej wybrać?

Na wstępie zależy zaznaczyć, że nie ma żadnej sztywnej reguły, która nakazywałaby zakup konkretnego rodzaju okien. Zdaje się, że w tym przypadku nie ma złych decyzji. Biorąc pod uwagę charakter współczesnych okien, każde z nich z pewnością idealnie spełni swoją podstawową funkcję. Kluczem do dokonania właściwego wyboru okaże się jednak kryterium osobistych oczekiwań oraz preferencji.

Okna drewniane to idealna propozycja dla tradycjonalistów, którzy cenią sobie naturalne materiały oraz bliskość natury. Ich ogromną zaletą jest przede wszystkim ponadczasowość oraz duża uniwersalność. Świetnie komponują się we wnętrzach nie tylko w stylu klasycznym, ale także nowoczesnym, skandynawskim, rustykalnym czy industrialnym. Jako że drewno jest materiałem naturalnym, wykonane z niego okna będą wymagały regularnej konserwacji oraz szczególnej pielęgnacji.

Bardzo dużą popularnością cieszy się stolarka okienna PCV. Okna plastikowe są bardzo przystępne cenowo, dlatego pod tym względem wygrywają ze swoimi drewnianymi czy aluminiowymi odpowiednikami. Na uwagę zasługuje także ich wysoka izolacyjność cieplna oraz dźwiękowa. Śnieżnobiałe okna mogą jednak nieco żółknąć pod wpływem dużego nasłonecznienia.

Okna aluminiowe są niemal nieodłącznym elementem nieruchomości w stylu nowoczesnym. Wynika to z faktu, że jako jedyne nadają się do wykonywania dużych przeszkleń budynków. Znane są również ze swojej dużej wytrzymałości oraz odporności na działanie czynników zewnętrznych, w tym rdzę. Warto jednak pamiętać, że aluminium jest przewodnikiem. Oznacza to, że przewodzi nie tylko ciepło, ale także dźwięk. Jeżeli więc bardzo istotne jest dla Ciebie wygłuszenie budynku, lepszym rozwiązaniem okażą się okna drewniano-aluminiowe.